مرتبط با دوره اول شبکه های مایکروسافتی (فصل 22): لینک دوره

آموزش ویدیوئی به زبان فارسی:

• آشنائی با سرویس Telnet و دستور Netsh

• نحوه راه اندازی سرویس تلنت در ویندوز 8

• نحوه برقراری ارتباط با کامپیوتر ریموت با استفاده از دستور تلنت

• نحوه مدیریت کامپیوتر ریموت با استفاده از دستور Netsh

برای مشاهده ویدیوهای مرتبط، روی قسمت های زیر کلیک کنید:

قسمت اول - قسمت دوم

لینک کوتاه این تاپیک: http://links1.ostadbook.com/telnet-netsh

آخرین بروز رسانی در 4 بهم, 9:13 بعد از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

با تشکر از آموزش بسیار عالی تون

اگر سیستم مورد نظر در داخل شبکه ی LAN نباشه و بخوایم از طریق اینترنت باهاش ارتباط برقرار کنیم، باید مثل AIC در مودم Telnet رو از طریق Port Forwarding به کامپیوتر مورد نظر هدایت کنیم؟

اگر پاسخ بله هست در این صورت حتی با نصب Telnet Server تا زمانی که Port Forwarding رو تنظیم نکنیم کسی از بیرون شبکه نمی تونه به سیستم Telnet بزنه، درسته؟

اگه بخوائین با استفاده از تلنت، از میحط اینترنت به یک دیوایس و یا ویندوز وصل بشین، سیستم ریموت که دارای تلنت سرور هست یا باید دارای Public IP Address باشه و یا از ADSL Modem WAN Interface Public IP Address و تنظیم Port Forwarding برای پورت 21، جهت اتصال استفاده کنین.

مطالعه ویدیوهای تاپیک های زیر نیز میتونه مفید واقع بشه:

با سلام 

با توجه به گفته های استاد در ویدیوها مراحل ست کردن DNS در کامپیوتر ریموت رو پیش رفتم اما با مشکل زیر مواجه شدم، مشکل از چی میتونه باشه؟

این پیغام زمانی ارائه داده میشه که روی ویندوز شما UAC فعال باشه و CMD رو بصورت Run as Administrator اجرا نکرده باشین.

یا UAC رو غیرفعال کنید و یا CMD رو بصورت Run as Administrator اجرا کنین.

البته میتونین از طریق: Gpedit.msc > Computer Configuration > Security Policy > Local Policies > Security Option پائین صفحه، تنظیمات UAC رو بصورت دلخواه تغییر بدین.

با CMD بصورت Run as Administrator مراحل رو دوباره انجام دادم ولی باز هم همان پیغام رو داد.

UAC کلا باید غیر فعال باشه یا با توجه به اینکه در قسمت مربوطه چندین گزینه  UAC که فعال هست آنها رو باید غیر فعال کنیم؟

UAC رو غیرفعال کرده و ویندوز رو یکبار ریستارت کنید. مشکل حل میشه. (تمامی عملیات رو با اکانت Administrator انجام بدین)

پس از ریستارت، CMD رو با استفاده از دستور زیر اجرا کنید:

runas /user:administrator cmd

آخرین بروز رسانی در 6 خرد, 5:27 قبل از ظهر از افشین ذریه.

با تشکر فراوان یک نکته اینکه شما در ویدئوی آموزشی گفتید که اگر فایروال قعال باشه باید telnet رو از لیست فایروال exception کنیم ولی طرز باز کردن پورت 23 رو آموزش دادید نه اینکه چطور telnet رو در لیست exception فایروال قرار بدیم

تلنت از پورت 23/TCP استفاده میکنه، لذا با باز کردن این پورت، در واقعیت دسترسی پروتکل تلنت رو باز کردیم.

Exception در ویندوز فایروال به دو صورت قابل تنظیم هست، 1. از طریق Pre-Defined Options (مواردی که از پیش تعریف شدن) 2. از طریق قوانین Inbound و Outbound

لطفاً مباحث فصل 16: آشنائی با مفاهیم ویندوز فایروال و تنظیمات امنیتی - Windows Firewall رو مطالعه کنید.

hamidreza afzal گفته...

با تشکر فراوان یک نکته اینکه شما در ویدئوی آموزشی گفتید که اگر فایروال قعال باشه باید telnet رو از لیست فایروال exception کنیم ولی طرز باز کردن پورت 23 رو آموزش دادید نه اینکه چطور telnet رو در لیست exception فایروال قرار بدیم

اگر تیک مربوط به telnet در allow program or feature through windows firewall باشد آیا باز نیازی به باز کردن پورت کردن مخصوص 23 برای telnet هست؟ ولی وقتی inbound rule رو می بینیم خبری از گزینه telnet نیست می خوام بدونم آیا بعد از نصب سرویس telnet ، پورت مربوط به آن رو نیز باید خودمون بهش معرفی کنیم؟

در پست قبلی نیز اشاره کردم، پروتکل از بخشهای Source/Dest Addr, Port,... تشکلیل شده و وقتی شما توی قسمت Basic Firewall CFG این پروتکل رو Except میکنید، بدین معنی هست که پورت مرتبط رو باز کردین.

پورت پیشفرض تلنت 23 هست و نیازی به معرفی پورت ندارین.

hamidreza afzal گفته...

اگر تیک مربوط به telnet در allow program or feature through windows firewall باشد آیا باز نیازی به باز کردن پورت کردن مخصوص 23 برای telnet هست؟ ولی وقتی inbound rule رو می بینیم خبری از گزینه telnet نیست می خوام بدونم آیا بعد از نصب سرویس telnet ، پورت مربوط به آن رو نیز باید خودمون بهش معرفی کنیم؟

سلام استاد و ممنون بابت اموزش هاتون یک سوال دارم

من وقتی می خواهم با استفاده از دستور تلنت به کامپیوتر دیگر کانکت شم میزنه on port 23 به نظر شما مشکل از کجاست؟

تلنت از پورت 23 استفاده میکنه، من متوجه منظور شما نشدم! جمله شما خبری بود یا سوالی! مشکل چیه؟

سلام استاد و ممنون بابت اموزش هاتون یک سوال دارم

من وقتی می خواهم با استفاده از دستور تلنت به کامپیوتر دیگر کانکت شم میزنه on port 23 به نظر شما مشکل از کجاست؟

ببخشید استاد مشکلش خود به خود حل شد ببخشید وقت شما رو گرفتم باید بعد از پورت 23 / میذاشتم

سلام 

استاد ببخشید من قبلاً در مورد تغییر IP DNS مشکلی داشتم که مدتی قبل در بالا ذکر کرده بودم و جنابعالی نیز راهنمایی هایی را کرده بودید، متاسفانه باز هم با همون مشکل مواجه شدم و بر اساس راهنمایی هایی که جنابعالی کرده بودید عمل کردم ولی باز هم مشکل بر طرف نشد(در صورتی که قبلاً برطرف شده بود)، عکس مشکل همان عکسی هست در بالا گذاشته ام.

بصورت Run as administartor هم باز کردم ولی نشد و نیز UAC ها رو نیز غیر فعال کردم  ولی باز هم نشد. اگر امکانش باشد باز هم راهنمایی کنید.ممنون

آخرین بروز رسانی در 26 شهر, 8:20 بعد از ظهر از Vahid Masumei asl.
تمامی زمان ها +8 است. زمان اکنون 12:32 بعد از ظهر است.
Back To Top