توجه: تاپیک اول آموزش کریو کنترل با 1511 پست و 90 صفحه پرسش و پاسخ بسته شده
و ادامه پرسش و پاسخ ها به تاپیک دوم
(لینک تاپیک دوم) انتقال یافت،
لطفاً سوالات خودتون رو در تاپیک دوم ثبت کنید.

دوره آموزشی نصب، راه اندازی و تنظیم Kerio Control برای مدیریت ترافیک های ورودی و خروجی شبکه

مدت زمان آموزش ویدیوئی 261 دقیقه

مباحث این آموزش عبارتند از:

آشنائی با K*erio Control | نصب و راه اندازی Domain Controller در ویندوز سرور 2012 | نصب و راه اندازی Certificate Authority در ویندوز سرور 2012

نصب، راه اندازی و تنظیم K*erio Control برای مدیریت ترافیک های ورودی و خروجی، کنترل دسترسی کاربران به اینترنت، کنترل پهنای باند، کنترل ترافیک مصرفی توسط کاربران

و بسیاری از موارد کاربردی دیگر...

قسمت اول (11 دقیقه | قابل دسترسی برای همه): لینک دانلود | قسمت دوم (12 دقیقه): لینک دانلود | قسمت سوم (12 دقیقه): لینک دانلود

لینک قسمت چهارم (9 دقیقه) | لینک قسمت پنجم (16 دقیقه)

قسمت ششم (12 دقیقه | قابل دسترسی برای همه): لینک دانلود

لینک قسمت هفتم (9 دقیقه) | لینک قسمت هشتم (15 دقیقه) | لینک قسمت نهم (15 دقیقه) | لینک قسمت دهم (13 دقیقه)

لینک قسمت یازدهم (13 دقیقه) | لینک قسمت دوازدهم (11 دقیقه) | لینک قسمت سیزدهم (7 دقیقه) | لینک قسمت چهاردم (10 دقیقه)

لینک قسمت پانزدهم (12 دقیقه) | لینک قسمت شانزدهم (6 دقیقه)

آپدیت 1 جدید، مباحث این آموزش عبارتند از:

- توی این سری از ویدیوها نحوه نصب و راه اندازی کریو کنترل ورژن 8.5.3 در یک شبکه Workgroup و تنظیم بخش های مختلف و جدید رو یاد خواهید گرفت. 

- توی این ویدیوها نحوه رفع بسیاری از مشکلات معمول از جمله Redirection کلاینت ها به صفحه لاگین کریو کنترل برای احراز هویت توضیح داده شده... 

- در ادامه آموزش، (آپدیت 2 و 3 و ...) موضوعات بکاپ گیری، اکسپورت و ایمپورت تنظیمات، آپگرید و همچنین Join به شبکه های Domain 2012R2 و NTLM و راه اندازی یک H0tSp0t در شبکه داخلی پوشش داده خواهند شد.

لینک قسمت هفدهم (8 دقیقه) | لینک قسمت هجدهم (9 دقیقه) | لینک قسمت نوزدهم (8 دقیقه) | لینک قسمت بیستم (9 دقیقه)

لینک خرید این آموزش (آپدیت 1) برای کاربران غیر VIP 

آپدیت 2 جدید، مباحث این آموزش عبارتند از:

توی این ویدیو موضوعات بکاپ گیری، اکسپورت و ایمپورت تنظیمات و آپگرید کریو کنترل رو توضیح دادم. 

لینک قسمت بیست و یکم (11 دقیقه)

لینک خرید این آموزش (آپدیت 2) برای کاربران غیر VIP 

آپدیت 3 جدید، مباحث این آموزش عبارتند از:

توی این ویدیو موضوعات تنظیم Notification و ارسال ایمیل به ادمین از طریق SMTP Relay در کریو کنترل رو توضیح دادم. 

لینک قسمت بیست و دوم (8 دقیقه)

ایجاد ارتباط امن بین دو شبکه با استفاده از Kerio Control Site to Site V-PN - IPSec and Pre-shared Key

قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم

سایر موضوعات مرتبط:

ایجاد Load Balancing در خروجی های کریو

کتابهای Kerio

لینک کوتاه این تاپیک: http://links1.ostadbook.com/kc1

با پرداخت حق اشتراک بصورت ماهیانه، به تمامی آموزشهای ویدیوئی، بدون محدودیت، دسترسی خواهید داشت.

راهنمای آپگرید اکانت به VIP | لینک صفحه اشتراک

لینک صفحه اختصاصی استادبوک

توجه: تاپیک اول آموزش کریو کنترل با 1511 پست و 90 صفحه پرسش و پاسخ بسته شده 
و ادامه پرسش و پاسخ ها به تاپیک دوم (لینک تاپیک دوم) انتقال یافت، 
لطفاً سوالاتخودتون رو در تاپیک دومثبت کنید

#کریو #کریو_کنترل #مدیریت_پهنای_باند #مدیریت_کاربران #امنیت #امنیت_شبکه #امنیت_کاربران #کریو #فایروال #مدیریت_کاربران  #رفع_مشکلات_کریو_کنترل #رفع_مشکلات_کریو #ریدایرکشن_کاربران

#kerio 
#Kerio_Control 
#Upgrade_Kerio 
#Backup_Kerio 
#Import_Configuration 
#Export_Configuration 
#Firewall 
#Manage_Clients

آخرین بروز رسانی در 23 مرد, 2:24 بعد از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

استاد واقعا شاهـ کار کردید .مثل همیشه

واقعا مرسی.

عــــالی بود

آخرین بروز رسانی در 6 ارد, 12:12 قبل از ظهر از Reza Yeganeh.

واقعاعالی بودخسته نباشید این همه تو سایت های ایرانی گشتیم بالاخره بهترین آموزشی که برای کریو میشه پیدا کرد اونم واسه جدیترین ورژنش و رو یافتم تشکر ازشما منتظر پارتهای بعدی نیز هستیم

ویدئو به این خوبی در مورد kerio ندیده بود...
در کل تو نت ندیدم حتی زبان اصلی....
عالی بود....خداقوت

من ویدیو ها رو دیدم یک سوال خیلی از کارهایی که با k-erioمیشه انجام داد مثل اسکویید هست ،میخواستم بدونم کار ایی این دو نرم افزار شبیه به هم هست یا دو مقوله جداست؟

سلام مهندس جان . آیا میشه بصورت ترکیبی از میکروتیک و k-eiro استفاده کرد مثلا سابنتیگ ، رولها و ...رو در میکروتیک اما یوزر منیجر و reporting و کنترل پهنای باند و ...رو با استفاده از K-eiro انجام داد؟

Es.Karbasi

میشه ولی استاندارد نیست، تمامی مواردی که گفتین رو میکروتیک میتونه انجام بده

آخرین بروز رسانی در 17 خرد, 7:04 بعد از ظهر از Hamed Tadei.

مهندس جان من از 450جی با لایسنس 4 استفاده میکنم گزارشگیری یوزرهاش بسیار محدوده فقط حجم آپلود و دانلود و تایم  شروع و پایان کانکت رو نشون میده. من هنوز ویدئوهای زیبای شما رو در مورد K-eiro ندیدم و نمیدونم گزارشگیری یوزرها رو در چه سطحی نشون میده اما usergate گزارش های کاملتری رو نسبت به میکروتیک(مثلا کدوم یوزر کجاها رفته و ...) ارائه میده . میخام بدونم صرف گزارشگیری کاملتر وبهینه تر میتونه انگیزه ای باشه تا درکنار میکروتیک از نرم افزارهایی مثل یوزرگیت یا کایرو استفاده کرد؟

آخرین بروز رسانی در 16 ارد, 2:08 بعد از ظهر از Esmaeel Karbasi.
Es.Karbasi
omid mazarei گفته...

من ویدیو ها رو دیدم یک سوال خیلی از کارهایی که با k-erioمیشه انجام داد مثل اسکویید هست ،میخواستم بدونم کار ایی این دو نرم افزار شبیه به هم هست یا دو مقوله جداست؟

دو مقوله جداست، از Squid در مباحث Cache استفاده میشه، از K-erio در مباحث امنیت و ایمیل استفاده میشه، K-erio Control and Connect

مهندس کریو قابلیتی داره که بشه:

1-صفحه لاگین وب بیس برای کاربران طراحی کرد که authenticate  از طریق صفحه وب انجام بشه(چیزی شبیه Hotspot mikrotik) با فرض اینکه کاربران در ورک گروپ هستند.

2-بعد از اینکه کاربر از پشت سیستم بلند شد بشه بفهمید این کاربر امروز به چه مدت  از اینترنت استفاده کرده و به چه میزان دانلود داشته و نیز قابلیت ریست زمان داشته باشه. مثلا یوزر A  دوبار در طول روز از اینترنت استفاده کرده و هر کدام بمدت ...؟

سلام مهندس من پارت 5 و بدون هیچ خطایی انجام داده ام اما در اخر بازهم با خطا همیشگی سرتفیکی مواجه شده ام ضمنا در طول انجام پروسه با یک سری مواردی مواجه شده ام که عرض میکنم خدمتون:

1-بعد از اینکه سرتفیکی رو در قسمت ssl کریو ساختم و متن داخل سرتیفکی رو در قسمت saved request اکتیو دایرکتوری سرتیفکی سرویس paste میکنم زیر بعضی کلمه ها خط قرمز میکشه.

2-در اخر پس از اتمام پروسه در قسمت web interface ,advanced option  کریو کماکان ادرس وب اینترفیس و admin به صورت ip ادرس و اسمی براش درست نمیشیه مثل فیلم آموزشی

با تشکر

آخرین بروز رسانی در 22 ارد, 9:50 بعد از ظهر از mehdi gh.

با توجه به مواردی که ذکر کردین، مشخصه که ویدیوهای فصل 20 دوره دوم MCITP که در مورد Certificate Services هست رو مطالعه نکردین.

تغییر آدرس پنل باید بصورت دستی انجام بگیره، قسمت هائی از ویدیوها رو خوب متوجه نشدین.

اگه Step by Step همراه ویدیوها و توصیه هائی که شده پیش برین، دقیقا همانند ویدیوها، نتیجه میگیرین.

لینک های دانلود Kerio Control

ISO File : http://links1.ostadbook.com/qw

VMware : http://links1.ostadbook.com/qx

Hyper-v : http://links1.ostadbook.com/qy

آخرین بروز رسانی در 2 خرد, 5:18 بعد از ظهر از ehsan mokarrami.

سلام استاد من یک سئوال در مورد نصب کریو کنترل دارم ؟

می خواستم بدونم داخل یک شبکه که شبکه داخلی و خارجی آن از یک رنج آی پی باشه میتوان کریو را راه اندازی کرد شما در آموزش گفتین شبکه خارجی از یک رنج و داخلی از رنج دیگر آی پی باشه ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید.

سلام،

دو شبکه متفاوت، یعنی دو منطقه با Network ID های متفاوت

وقتی صحبت از شبکه Internal و External میشه، یعنی دو شبکه متفاوت و این بدین معنیست که باید دو Net ID متفاوت توی این شبکه ها داشته باشیم.

کریو بعنوان Firewall و Router عمل میکنه و ارتباط دو شبکه با Net ID های یکسان توسط روتر امکانپذیر نیست.

تعریف ساده روتر: دستگاهی که با استفاده از پروتکل های مختلف روتینگ  باعث مسیردهی و برقراری ارتباط بین دو شبکه متفاوت میشه...

تمامی زمان ها +8 است. زمان اکنون 9:11 قبل از ظهر است.
Back To Top