با سلام خدمت دوستان عزیز استادبوکی، بر اساس درخواست برخی کاربران ویدیوهای آموزشی موضوع Remote Desktop Services رو در این تاپیک قرار خواهم داد.

موضوعاتی که در این تاپیک آموزش خواهید دید عبارتند از:

• نحوه نصب و راه اندازی Remote Desktop Services - RDS

• نحوه راه اندازی Remote App

• نحوه کانفیگ و پیاده سازی Single Sign On - SSO

• نحوه کار با RDS Session host Manager

• نحوه کار با RDS Licensing Server

• نحوه پیاده سازی RDS Connection Broker

• نحوه ایجاد Load Balancing

• نحوه نصب و کانفیگ Resource Manager

• نحوه نصب و پیاده سازی RDS Virtual Host

• و بسیاری از موضوعات کاربردی دیگر...

لینک کوتاه این تاپیک: http://links1.ostadbook.com/rds

قسمت اول: (12 دقیقه | قابل دسترسی برای تمامی اعضاء استادبوک) لینک دانلود قسمت اول

لینک قسمت دوم: (12 دقیقه) | لینک قسمت سوم: (11 دقیقه) | لینک قسمت چهارم: (12 دقیقه) | لینک قسمت پنجم: (11 دقیقه)

لینک قسمت ششم: (7 دقیقه) | لینک قسمت هفتم: (12 دقیقه) | لینک قسمت هشتم: (10 دقیقه) |لینک قسمت نهم (12 دقیقه)

لینک قسمت دهم (14 دقیقه) | لینک قسمت یازدهم (13 دقیقه) (جدید) | لینک قسمت دوازدهم (10 دقیقه) | لینک قسمت سیزدهم (10 دقیقه)

لینک قسمت چهاردهم (7 دقیقه) | لینک قسمت پانزدهم (14 دقیقه) جدید

این تاپیک در حال آپدیت است...

آخرین بروز رسانی: 92/07/30 ساعت 12:54am

آخرین بروز رسانی در 23 آذر, 5:03 قبل از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

استاد خاصیت SSO در ویندوز سرور 2003 پشتیانی نمیشه؟ من میخواستم این فیچر روی دی سی که سرور 2003 هست از طریق گروپ پالیسی اعمال کنم اصلا گزینه Credential Deligation از زیر مجموعه systm وجود نداشت.

@ Datacenter Administrator <br />http://links1.ostadbook.com/3k9<br /> و شیکه و زیرساخت شرکت ایریسا<br />http://links1.ostadbook.com/3jk

SSO روی ویندوزهای بالاتر از 2003، یعنی ویستا و بالاتر پشتیبانی میشه...

Marziye Ahmadi گفته...

استاد خاصیت SSO در ویندوز سرور 2003 پشتیانی نمیشه؟ من میخواستم این فیچر روی دی سی که سرور 2003 هست از طریق گروپ پالیسی اعمال کنم اصلا گزینه Credential Deligation از زیر مجموعه systm وجود نداشت.

آخرین بروز رسانی: 92/07/08 ساعت 12:41am

درود خدمت استاد و تمام دوستان عزیز. استاد ممنون بابت آموزش های عالی تون. پرسشی که دارم اینه که بدون داشتن license چقدر میتونیم از امکانات RDS استفاده کنیم؟؟

سلام، ممنون.

بعد از نصب RDS بمدت 120 روز میتونین از امکانات مرتبط استفاده کنین. (توی ویدیوها به این موضوع اشاره شده)

در مورد لایسنس میتونین بصورت مستقیم با ما در ارتباط باشین.

Hamed Mirzaei گفته...

درود خدمت استاد و تمام دوستان عزیز. استاد ممنون بابت آموزش های عالی تون. پرسشی که دارم اینه که بدون داشتن license چقدر میتونیم از امکانات RDS استفاده کنیم؟؟

سلام
جناب مهندس ذریه ممنون از بیان شیوای شما، لطفا مبحث رو در صورت امکان ادامه دهید و در خصوص Remote Desktop Virtualization هم مطالب اموزشی در سایت قرار دهید. سپاس

سلام آقای اسدی، انشاالله Remote Desktop Virtualization رو پس از بحث Enterprise Voice مایکروسافت لینک ادامه خواهم داد.

(حدود 5 الی 10 روز طول میکشه)

لطفاً پیام های مشابه رو بصورت پیام خصوصی ارسال کنید و یا در صفحه اختصاصی استادبوک ثبت کنید.

تاپیک های آموزشی رو با پیام های غیر آموزشی پر نکنیم.

ممنون

Amir Asadi گفته...
سلام جناب مهندس ذریه ممنون از بیان شیوای شما، لطفا مبحث رو در صورت امکان ادامه دهید و در خصوص Remote Desktop Virtualization هم مطالب اموزشی در سایت قرار دهید. سپاس

سلام

ضمن تشکر از زحمات شما ، سوال من اینست که آیا ما میتوانیم برنامه های تحت وب را نیز (به جهت افزایش سرعت) با این تکنولوژی دولوپ نمائیم؟

مسئله به این شکل است که ما مشکل کمبود پهنای باند بین دو ساختمان داریم و در ساختمان اصلی دیتابیس ما قرار دارد.میخواهم با توجه به اینکه در RDS پردازشها در سمت سرور انجام میشود ، تبادل اطلاعات بین دو ساختمان در حد تصویر باشد و خط ارتباطی کمتر مورد استفاده برای ترافیک دیتا استفاده گردد .آیا این گفته من درست است و پیاده سازی این تکنیک کمکی به بهبود فرآیند سرعت اجرا و پاسخگوئی برنامه مینماید؟

سلام، بهترین راهـ کار برای شرایطی که در حال حاضر دارین، استفاده از امکانات RDS و Remote App هست. البته توصیه میکنم راهـ کارهای NComputing رو نیز مطالعه کنید. لینک

Mostafa Mehrabi گفته...

سلام

ضمن تشکر از زحمات شما ، سوال من اینست که آیا ما میتوانیم برنامه های تحت وب را نیز (به جهت افزایش سرعت) با این تکنولوژی دولوپ نمائیم؟

مسئله به این شکل است که ما مشکل کمبود پهنای باند بین دو ساختمان داریم و در ساختمان اصلی دیتابیس ما قرار دارد.میخواهم با توجه به اینکه در RDS پردازشها در سمت سرور انجام میشود ، تبادل اطلاعات بین دو ساختمان در حد تصویر باشد و خط ارتباطی کمتر مورد استفاده برای ترافیک دیتا استفاده گردد .آیا این گفته من درست است و پیاده سازی این تکنیک کمکی به بهبود فرآیند سرعت اجرا و پاسخگوئی برنامه مینماید؟

سلام استاد

من این کارو با KMplayer انجام دادم. تو کلاینت ها باز میشه ولی هیچ چیز باهاش اجرا نمیشه.

یا Ultraiso

سلام

بعد از انجام تنظیمات مربوط به Remote Desktop Web Access Configuration و گرفتن Certificate مربوط و یکسان کردن نام Certificate و نام Source name  و اضافه کردن برنامه هایی در Remot App Manager ، حال زمانی که توسط آدرس می خوام وارد سایت بشم و برنامه هام رو ببینم با صفحه زیر مواجه میشم، آیا با نصب Jscript مشکل حل میشه؟

آخرین بروز رسانی در 3 بهم, 11:32 بعد از ظهر از Vahid Masumei asl.

بله آقای معصومی، با آنتی... میتونین جاوا رو از java.com دانلود و نصب کنین

Vahid Masumei asl گفته...

سلام

بعد از انجام تنظیمات مربوط به Remote Desktop Web Access Configuration و گرفتن Certificate مربوط و یکسان کردن نام Certificate و نام Source name  و اضافه کردن برنامه هایی در Remot App Manager ، حال زمانی که توسط آدرس می خوام وارد سایت بشم و برنامه هام رو ببینم با صفحه زیر مواجه میشم، آیا با نصب Jscript مشکل حل میشه؟

سلام آقای ناصری، KMplayer رو با استفاده از RemoteApp به کلاینت ها ارائه دادین یا تحت وب؟ KMPlayer برای اجرا کردن ویدیوها و یا فایل های صوتی به Codec های مختلفی نیاز داره. (KLite Mega Codec)

رضا ناصری گفته...

سلام استاد

من این کارو با KMplayer انجام دادم. تو کلاینت ها باز میشه ولی هیچ چیز باهاش اجرا نمیشه.

یا Ultraiso

مشکل از عدم فعال سازی java Script در IE بود که با فعالسازی اش برطرف شد.

روش کار:

1. از طریق کنترل پنل وارد Internet options  می شیم.

2. بعد  Security tab

3. گزینه Custom level

4. در قسمت تنظیمات Scroll down می کنیم تا به گزینه Active Scripting برسیم که سه حالت خواهد داشت Disable , Enable , Prompt  ما Enable  و انتخاب می کنیم.

تمامی زمان ها +4 است. زمان اکنون 11:23 بعد از ظهر است.
Back To Top