با سلام خدمت دوستان عزیز استادبوکی، با توجه به درخواست های برخی کاربران، آموزش نحوه راه اندازی و کار با Kerio Connect که یک میل سرور محسوب میشه رو در این بخش پوشش خواهم داد.

لینک توضیحات شرکت تولید کننده

میل سرور کریو میتونه امکانات کاربردی بسیار زیادی رو در شبکه های کوچک، متوسط و بزرگ در اختیار کاربران قرار بده و بدلیل User Friendly بودنش از سالها پیش تا به امروز طرفداران زیادی پیدا کرده و یکی از میل سرورهای محبوب مدیران شبکه محسوب میشه.

برخی امکانات Kerio Connect:

• ارائه سرویس های ایمیل، تقویم و دفترچه تماس بدون پیچیدگی های MS Exchange

• قابلیت دسترسی به میل سرور از طریق انواع براوزرهای وب و دستگاه های موبایل

• قابلیت ارتباط کاربران با یکدیگر از طریق Instant Messaging - IM (چت صوتی، تصویری، ارسال فایل،...)

• کدگذاری تمامی ایمیل ها و بالا بردن امنیت آنها یا استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین استانداردها

• قابلیت دسترسی سریع کاربران به ایمیل ها، ارتباط با MS Outlook، سازگاری با تمامی سیستم عامل ها، اشتراک تقویم کاری، ...

• قابلیت ارتباط با Active Directory / Open Directory

• قابلیت کنترل و مسدود کردن حرفه ای Spam ها

• امکانات پیشرفته و زیبای مدیریت ایمیل ها توسط کاربران از طریق وب...

• و بسیاری از موارد کاربردی دیگر...

آموزش ویدیوئی به زبان فارسی: (قابل دسترس برای کاربران VIP)

لینک قسمت اول (11 دقیقه) | لینک قسمت دوم (12 دقیقه) | لینک قسمت سوم (10 دقیقه)

لینک دانلود قسمت چهارم (7 دقیقه - قابل دسترس برای همه کاربران) | لینک قسمت پنجم (10 دقیقه)

نحوه نصب و راه اندازی Kerio Connect Virtual Appliance و تنظیمات Internal and External DNS

قسمت ششم | قسمت هفتم | قسمت هشتم (جدید)

>>> ادامه دارد...

آخرین بروزرسانی: شنبه 04 خرداد 93 ساعت 04:39am

با پرداخت حق اشتراک بصورت ماهیانه، به تمامی آموزشهای ویدیوئی، بدون محدودیت، دسترسی خواهید داشت.

راهنمای آپگرید اکانت به VIP | لینک صفحه اشتراک

لینک صفحه اختصاصی استادبوک

آخرین بروز رسانی در 4 خرد, 4:53 قبل از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

سلام استاد از آموزشهای بسیار خوبتون ممنون بزرگواری میکنید خود نرم افزار ها رو هم آپلود کنید ممنون

سلام، ممنون. برنامه Kerio Connect رو میتونین از وب سایت تولید کننده دانلود کنین، توی تاپیک لینک داده شده.

سلام استاد از آموزشهای بسیار خوبتون ممنون بزرگواری میکنید خود نرم افزار ها رو هم آپلود کنید ممنون

آخرین بروزرسانی: دوشنبه 8 مهر ساعت 12:26am

واقعا آموزشاتون عالیه استاد

فقط چند تا سوال این مبحث چند بخش میشه؟؟؟و اینکه تا کی آموزشش کامل میشه؟؟؟و سوال آخر این نرم افزار احتیاج به کرک داره؟؟

Dmweb.ir

سلام، ممنون، در بالای وب سایت وضعیت و برنامه آموزشی قابل دسترسی هست. این نرم افزار به لایسنس احتیاج داره نه کرک Wink

در مورد کرک با توجه به قوانین وب سایت، نمیتونیم کمک کنیم.

Iman Ahmadi گفته...

واقعا آموزشاتون عالیه استاد

فقط چند تا سوال این مبحث چند بخش میشه؟؟؟و اینکه تا کی آموزشش کامل میشه؟؟؟و سوال آخر این نرم افزار احتیاج به کرک داره؟؟

سلام

واقعا آموزشتون حرف نداره این برنامه یه برنامه کاربردی  عالیه

یک سوال:

من Kerio Connect Appliance Vmware 8.2 رو روی Hyper-V نصب کردم

یوزرهارو از اکتیو دایرکتوری به برنامه اضافه کردم اما با یزرهای اکتیو دایرکتوری نمی تونم لاگین کنم

حتی با یوزر لوکال Admin برنامه لاگین می کنم و به یوزرهای اضافه شده پیام می فرستم.

من دومین رو به صورت دومین واقعی دادم ممکنه به خاطر اشکالی که در فایروال من از قبل وجود داره و اجازه بازشدن این دامنه رو نمیده باشه ؟

آیا میشه یوزرهای داخل اکتیو دایرکتوری که به هم ایمیل میزنن نیاز به اینترنت نداشته باشن ؟ با توجه به دومین من

بازهم به خاطر آموزش فوق العاده عالیتون تشکر می کنم

سلام، توی آموزش ویدیویی، من روش کار با یوزرهای دامین رو آموزش دادم و همونطور که مشاهده کردین، همه چی درست کار میکنه، شما باید رکوردهای DNS و تنظیمات فایروال رو چک کنید.

من نمیدونم شبکه شما چه تنظیماتی داره، لذا برای مشکل زدایی باید اطلاعات دقیقی از وضعیت شبکه، سرویسها و اینکه سرورها کجا واقع شدن و کلاینت ها از چه طریقی با سرورها ارتباط برقرار میکنن، ارائه بدین.

Saeid Hamidinezad گفته...

من Kerio Connect Appliance Vmware 8.2 رو روی Hyper-V نصب کردم

یوزرهارو از اکتیو دایرکتوری به برنامه اضافه کردم اما با یزرهای اکتیو دایرکتوری نمی تونم لاگین کنم

حتی با یوزر لوکال Admin برنامه لاگین می کنم و به یوزرهای اضافه شده پیام می فرستم.

من دومین رو به صورت دومین واقعی دادم ممکنه به خاطر اشکالی که در فایروال من از قبل وجود داره و اجازه بازشدن این دامنه رو نمیده باشه ؟

آیا میشه یوزرهای داخل اکتیو دایرکتوری که به هم ایمیل میزنن نیاز به اینترنت نداشته باشن ؟ با توجه به دومین من

شبکه ما شامل یک ویندوز سرور 2012 به عنوان بیس ، یه ویندوز سرور 2012 مجازی به عنوان PDC , یه ویندوز سرور 2008 به عنوان CA به صورت مجازی و کریو کنترل به صورت مجازی هست و کریو کانکت به صورت مجازی

همه این سیستمها (حتی سیستم بیس )به دامین جوین شدند.

فقط اگه خاطرتون باشه نام دامین داخلی و دامین اینترنتی من یکی بود و کاربران نمی تونستن از شبکه داخلی به دامین اینترنتی وصل بشن

راهـ کارهایی رو هم که فرمودید انجام دادم نشد !

حالا این اشکال هم میتونه از این باشه ؟ حداقل برای پیامهای لوکال نیاز به اینترنت نباشه.

ممنون

مشکل شما %100 از DNS ناشی میشه. توی ویدیوهای DNS و Domain بطور کامل این موضوع رو توضیح دادم و تاکید کردم که نام دامین شبکه در شرایطی که دامین اینترنتی موجود در هاستینگ خارج از سازمان دارید، نباید یکی باشه!

شما باید کاری انجام بدین که درخواستهای مرتبط با سرورهای Domain داخلی (همانند میل سرور) به خارج از شبکه ارسال نشه.

شما میتونید با تنظیمات صحیح DNS ئی مشکل رو حل کنید که اگه من بخوام تصحیح کنم نیاز به آنالیز شرایط و اتصال ریموت دارم.

(البته فعلا فرصت انجام چنین کاری رو ندارم، مشکلات بسیاری از کاربران رو بصورت ریموت حل کردم و این موضوع باعث ایجاد یک انتظار عجیب از سوی برخی کاربران شد که انتظار داشتن مشکلشون رو ریموت حل کنم و اینو وظیفه من میدونستن!!!! (لطف اضافی تبدیل به وظیفه شد) و فعلا بدلیل ارسال درخواست های زیاد و عدم ایجاد انتظارات غیرمعقول، برام مقدور نیست)

شبکه ما شامل یک ویندوز سرور 2012 به عنوان بیس ، یه ویندوز سرور 2012 مجازی به عنوان PDC , یه ویندوز سرور 2008 به عنوان CA به صورت مجازی و کریو کنترل به صورت مجازی هست و کریو کانکت به صورت مجازی

همه این سیستمها (حتی سیستم بیس )به دامین جوین شدند.

فقط اگه خاطرتون باشه نام دامین داخلی و دامین اینترنتی من یکی بود و کاربران نمی تونستن از شبکه داخلی به دامین اینترنتی وصل بشن

راهـ کارهایی رو هم که فرمودید انجام دادم نشد !

حالا این اشکال هم میتونه از این باشه ؟ حداقل برای پیامهای لوکال نیاز به اینترنت نباشه.

ممنون

آخرین بروز رسانی در 12 آبا, 11:29 قبل از ظهر از افشین ذریه.

حق با شماست و من هم انتظار چنین کاری رو ندارم

من دوباره سرورهای فعلی روی هایپروی نصب و کانفیگ کردم یوزرهارو هم دوباره ساختم البته با دومین اصلاح شده و با توجه به اینکه حدود 30 کاربر در شبکه داریم در یک روز تعطیل پرمیشن ها و بقیه موارد رو تنظیم می کنم.

فقط سرورهای فعلی رو حذف نمی کنم تا اگه یه زمانی فرصت پیدا کردید چک کنید که حداقل این موضوع رو یکبار برای همیشه یاد بگیرم

بازهم ممنون به خاطر راهنمایی

آخرین بروز رسانی در 12 آبا, 11:52 قبل از ظهر از Saeid Hamidinezad.

انشاالله در اولین فرصت بهتون خبر میدم...

حق با شماست و من هم انتظار چنین کاری رو ندارم

من دوباره سرورهای فعلی روی هایپروی نصب و کانفیگ کردم یوزرهارو هم دوباره ساختم البته با دومین اصلاح شده و با توجه به اینکه حدود 30 کاربر در شبکه داریم در یک روز تعطیل پرمیشن ها و بقیه موارد رو تنظیم می کنم.

فقط سرورهای فعلی رو حذف نمی کنم تا اگه یه زمانی فرصت پیدا کردید چک کنید که حداقل این موضوع رو یکبار برای همیشه یاد بگیرم

بازهم ممنون به خاطر راهنمایی

سلام

خوب من کل سرورهارو دوباره ساختم که دومین اصلی اصلاح شد و به .local مطابق ویدیوها تغییر دادم

دوباره میل سرور کریو کانکت رو کانفیگ کردم والان هم همون مشکل قبل پابرجاست

یعنی یوزرها به میل سرور اضافه میشن اما به جز اکانت Admin پیش فرض بقیه یوزرها امکان لاگین کردن رو ندارند!

حتی فایروالهارو هم خاموش کردم اما ...

ممکنه به خاطر نسخه ای که من ازش استفاده میکنم باشه

من نسخه 8.2 Appliance روی Hyper-v نصب کردم

یک نکته رو فراموش کردم بگم

موقع اضافه کردن کاربران برای رمزهای پیچیده خطا میداد که مجبور شدم تیک مربوط به Complexity Requirment بخش Security دومین رو بردارم تا بتونم کاربران رو اضافه کنم

اما پسورهای کاربران همه Complex هستند!

موقع لاگین میگه یوزرنیم یا پسورد اشتباست

آخرین بروز رسانی در 21 آبا, 2:25 بعد از ظهر از Saeid Hamidinezad.

سلام، بنظر من یک جای کار رو دارین اشتباه پیش میبرین، چون اگه همانند ویدیوها کار کنین، مطمئنا نتیجه میگیرین.

آیا با حالت UPN لاگین کردین؟ یا با حالت SamAccountName؟

ممکنه به خاطر نسخه ای که من ازش استفاده میکنم باشه

من نسخه 8.2 Appliance روی Hyper-v نصب کردم

یک نکته رو فراموش کردم بگم

موقع اضافه کردن کاربران برای رمزهای پیچیده خطا میداد که مجبور شدم تیک مربوط به Complexity Requirment بخش Security دومین رو بردارم تا بتونم کاربران رو اضافه کنم

اما پسورهای کاربران همه Complex هستند!

موقع لاگین میگه یوزرنیم یا پسورد اشتباست

تمامی زمان ها +4 است. زمان اکنون 9:48 قبل از ظهر است.
Back To Top