توجه: تاپیک اول آموزش Lync Server با 807 پست و 52 صفحه پرسش و پاسخ بسته شده 
و ادامه پرسش و پاسخ ها به تاپیک دوم 
(لینک تاپیک دوم) انتقال یافت، 
لطفاً سوالات خودتون رو در تاپیک دوم ثبت کنید.

با سلام خدمت دوستان عزیز استادبوکی،

بنا به درخواست بسیاری از کاربران در مورد آموزش Microsoft Lync Server ( مایکروسافت لینک سرور ) تصمیم گرفتم این آموزش رو به زبان فارسی و کاملا کاربردی بصورت ویدیویی در اختیار شما عزیزان قرار بدم.

مدت زمان آموزش ویدیوئی 820 دقیقه

مایکروسافت Lync Server چیست؟ 

اگر یک شبکه متوسط و یا بزرگ دارید و خواهان ایجاد سامانه ارتباطات یکپارچه بین کاربران با تجربه ای متفاوت و زیبا هستید، بدون شک مایکروسافت Lync سرور بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

این برنامه کاربردی با ایجاد بستری جذاب، امکان ارتباط کلاینت ها با یکدیگر بصورت چت، تماس صوتی و تصویری، PC to PC و PC to Phone و بالعکس، کنفرانس، انتقال فایل، اشتراک گذاری نرم افزارها و دسکتاپ و بسیاری از امکانات ارتباطی (تحت وب و نسخه کلاینت) را فراهم می کند.

این دوره برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟

مدیران شبکه | طراحان ارتباطات یکپارچه | طراحان و مهندسین شبکه

موارد ضروری برای نصب و راه اندازی مایکروسافت Lync سرور 2013:

Windows Server 2008 R2 و یا Windows Server 2012 R2 | Active Directory Domain Services - AD DS | Active Directory Certificate Services - AD CS

Domain Name System service - DNS | Microsoft SQL Server

توضیحاتی در مورد سرفصل های این دوره و مواردی که یاد خواهید گرفت:

نحوه نصب و راه اندازی MS Lync Server 2013 (شامل تمامی موارد مرتبط با آماده سازی بستر مورد نیاز برای نصب و راه اندازی بدون مشکل Lync)

نحوه راه اندازی Enterprise Voice

Dial Plans | Voice Policies | Routes and Trunk | Voice over IP | VoIP | IP-PBX | PBX | FXS,FXO

راه اندازی Mediation Servers و Gateways

نحوه نصب و راه اندازی Edge Servers و CA Online Responder - OCSP

آشنایی و کار با برنامه های حرفه ای Enterprise Voice

راه اندازی MS Exchange Unified Messaging

کنفرانس: Audio/Video Web Collaboration

Monitoring  و Reporting

طراحی و راه اندازی سرویس های Mobility

راه اندازی و استفاده از Persistent Chat

نحوه مدیریت پهنای باند توسط Call Admission Control

توجه: تمامی آموزش های این دوره بر اساس چندین سناریو واقعی تهیه و تنظیم شده اند.

ویدیوهای این دوره در حال تهیه، ادیت، رندر و آپلود هستند...

قسمت 1 | قسمت 2 | قسمت 3 | قسمت 4 | قسمت 5 | قسمت 6 | قسمت 7 | قسمت 8 | قسمت 9 | قسمت 10

قسمت 11 | قسمت 12 | قسمت 13 | قسمت 14 | قسمت 15 | قسمت 16 | قسمت 17 | قسمت 18 | قسمت 19 | قسمت 20

قسمت 21 | قسمت 22 | قسمت 23 | قسمت 24 | قسمت 25 | قسمت 26 | قسمت 27 | قسمت 28 | قسمت 29 | قسمت 30

قسمت 31 | قسمت 32 | قسمت 33 | قسمت 34

Enterprise Voice > قسمت 35 | قسمت 36 | قسمت 37 | قسمت 38| قسمت 39 | قسمت 40| قسمت 41 | قسمت 42

Response Groups < Enterprise Voice > قسمت 43 | قسمت 44 |قسمت 45| قسمت 46

آموزش تکمیلی: نحوه راه اندازی Mobility در مایکروسافت لینک سرور 2013

(این آموزش فقط از طریق بخش Store قابل خرید و دانلود می باشد.)

لینک خرید آموزش Mobility از فروشگاه مجازی استادبوک

نحوه راه اندازی Office WebApp Server - WAC در مایکروسافت لینک 2013

قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم (قابل دسترس برای کاربران VIP)

لینک دانلود فایل تکست استفاده شده در داخل ویدیوها

لینک خرید آموزش WAC از فروشگاه مجازی استادبوک (برای کابرانی که اکانت VIP ندارند.) (در حال آپدیت...)

نحوه راه اندازی Conference در مایکروسافت لینک سرور 2013 و آشنایی با امکانات Web Scheduler, Dialin Access, Conferencing Policy و نحوه کار با امکانات ذکر شده

قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم - قسمت چهارم - قسمت پنجم (قابل دسترس برای کاربران VIP)

لینک خرید آموزش Conferencing از فروشگاه مجازی استادبوک (برای کابرانی که اکانت VIP ندارند.) (در حال آپدیت...)

لینک دانلود مایکروسافت لینک سرور 2013

لینک دانلود مایکروسافت لینک کلاینت 2013 - 32 بیتی - 64 بیتی

لینک دانلود Windows Management Framework 3.0

لینک دانلود Microsoft .NET Framework 4.5.1 - Offline Installer

لینک دانلود Windows Identity Foundation

لینک دانلود Update for Windows Server 2008 R2 x64 Edition - KB2646886

دستورات مورد نیاز برای نصب Feature های ضروری IIS 7.5 & 8 - قابل استفاده در PowerShell 3.0

Step 1:

Import-Module ServerManager

Step 2 for IIS 7.5:

Add-WindowsFeature Web-Server, Web-Static-Content, Web-Default-Doc, Web-Scripting-Tools, Web-Windows-Auth, Web-Asp-Net, Web-Log-Libraries, Web-Http-Tracing, Web-Stat-Compression, Web-Dyn-Compression, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Net-Ext, Web-Client-Auth, Web-Filtering, Web-Mgmt-Console

Step 2 for IIS 8:

Add-WindowsFeature Web-Server, Web-Static-Content, Web-Default-Doc, Web-Http-Errors, Web-Asp-Net, Web-Net-Ext,Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Http-Logging, Web-Log-Libraries, Web-Request-Monitor, Web-Http-Tracing, Web-Basic-Auth, Web-Windows-Auth, Web-Client-Auth, Web-Filtering, Web-Stat-Compression, Web-Dyn-Compression, NET-Framework-45-Core, NET-WCF-HTTP-Activation45, Web-Asp-Net45, Web-Mgmt-Tools, Web-Scripting-Tools, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Compat, Windows-Identity-Foundation, Server-Media-Foundation, BITS -Source D:\sources\sxs

(D:\ = The DVD-ROM which includes Windows Server 2012 Installation DVD or Mounted ISO)

توجه: تاپیک اول آموزش Lync Server با 807 پست و 52 صفحه پرسش و پاسخ بسته شده 
و ادامه پرسش و پاسخ ها به تاپیک دوم 
(لینک تاپیک دوم) انتقال یافت، 
لطفاً سوالات خودتون رو در تاپیک دوم ثبت کنید.

آخرین بروز رسانی در 21 شهر, 1:33 بعد از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

ممنون بابت آموزشهای مفیدتون 

استاد با توجه به حداقل نیازهای سخت افزاری برای نصب و راه اندازی لینک سرور که گفته شد برای Front End و نسخه standrad حداقل رم باید 32 گیگ باشه پس به نظرتون با یه سیستم رم 8 گیگ نمیشه به صورت مجازی توی لابراتوار لینک رو پیاده سازی کرد نه؟

@ Datacenter Administrator <br />http://links1.ostadbook.com/3k9<br /> و شیکه و زیرساخت شرکت ایریسا<br />http://links1.ostadbook.com/3jk

سلام، توی محیط لابراتوار (برای تست و تمرین) که بیش از دو سه کلاینت ندارید، با رم 4 الی 6 گیگابایت هم میتونید مایکروسافت لینک رو پیاده سازی کنید.

Marziye Ahmadi گفته...

ممنون بابت آموزشهای مفیدتون 

استاد با توجه به حداقل نیازهای سخت افزاری برای نصب و راه اندازی لینک سرور که گفته شد برای Front End و نسخه standrad حداقل رم باید 32 گیگ باشه پس به نظرتون با یه سیستم رم 8 گیگ نمیشه به صورت مجازی توی لابراتوار لینک رو پیاده سازی کرد نه؟

ممنون منم همون محیط لابراتوار منظورم بود

مرسی

@ Datacenter Administrator <br />http://links1.ostadbook.com/3k9<br /> و شیکه و زیرساخت شرکت ایریسا<br />http://links1.ostadbook.com/3jk

استاد برای دانلود لینک سرور از این لینکها 1  و  2 باید دانلودش کرد؟

مواردی که اشاره کردین لینک دانلود Lync Client های 32 و 64 بیتی هستند.

لینک دانلود مایکروسافت لینک سرور 2013 به تاپیک اصلی اضافه شد.

Marziye Ahmadi گفته...

استاد برای دانلود لینک سرور از این لینکها 1  و  2 باید دانلودش کرد؟

آخرین بروز رسانی در 15 آذر, 2:12 قبل از ظهر از افشین ذریه.

استاد سلام

توی نگارش کلاینت 2010 من ای پی میدادم قبول میکرد ولی توی نگارش 2013 ای را قبول نمیکنه

ولی الحق امکاناتش بی نظیر هست دستتون درد نکنه

SQL SERVER AND VS.NET <br />تجربه کلی من برنامه نویسی هست

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز ضمن تشکر از آقای مهندس افشین ذریه بابت ویدئو آموزش lync server2013 واقعا لذت بردم خیلی عالی بود من تمام مراحلو دقیقاً مشابه خودتون رفتم و همه آبدیتها رو هم انجام دادم ولی در قسمت setup or remove lync server components خطای به شکل پیوست رو میده لطفاً راهنمایی بفرمائید با تشکر این لینک خطا ( http://im1.ostadbook.com/image.php?di=PFEF )

آخرین بروز رسانی در 18 آذر, 4:08 بعد از ظهر از Sina Jowzi.

عرض سلام و خدا قوت به استاد گرامی

بنده Edge Server راه اندازی کردم اما سرویسش start نمیشه و خطا زیر رو تو Event نمایش میده

The Lync Server Access Edge service terminated with service-specific error %%-1008124830.

لطفا راهنمایی میفرمایید

باتشکر

سلام، فضای آزاد هارد دیسک شما کمتر از 20 گیگابایت هست. برای ذخیره BackEnd Store باید حداقل 20 گیگابایت فضای خالی داشته باشید.

یک پارتیشن دیگر با حداقل فضای آزاد 20 گیگابایت تهیه کنید و دوباره Step 2 رو اجرا کنید.

sadegh alavi گفته...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیز ضمن تشکر از آقای مهندس افشین ذریه بابت ویدئو آموزش lync server2013 واقعا لذت بردم خیلی عالی بود من تمام مراحلو دقیقاً مشابه خودتون رفتم و همه آبدیتها رو هم انجام دادم ولی در قسمت setup or remove lync server components خطای به شکل پیوست رو میده لطفاً راهنمایی بفرمائید با تشکر این لینک خطا ( http://im1.ostadbook.com/image.php?di=PFEF )

سلام، Error یی که شما دریافت میکنید بدلیل عدم Bind صحیح گواهینامه دیجیتالی به سرویس های وب هست، تمامی مراحل اضافه کردن گواهینامه های دیجیتالی در Edge Server باید بصورت دستی و صحیح انجام بگیره تا سرویس های استارت بشن.

در ادامه آموزش ها روش کار رو بصورت ویدیویی توضیح خواهم داد. (اگه بخوام متنی توضیح بدم، باید بیش از 30 سطر تایپ کنم، کمی صبور باشید)

amin heydari گفته...

عرض سلام و خدا قوت به استاد گرامی

بنده Edge Server راه اندازی کردم اما سرویسش start نمیشه و خطا زیر رو تو Event نمایش میده

The Lync Server Access Edge service terminated with service-specific error %%-1008124830.

لطفا راهنمایی میفرمایید

باتشکر

سلام دوست عزیز با تشکر که جوابمو دادین من روی vmware esxi راه اندازی کردم و الان تقریبا 60 گیگ فضای خالی داره حالا چکار کنم ؟

آخرین بروز رسانی در 18 آذر, 6:21 بعد از ظهر از Afshin Zorrieh.

Error یی که در تصویر ارسالی شما نمایش داده شده، عدم نصب CS-Database هست که به فقدان فضای آزاد (حداقل 20 گیگابایت) ربط داره، سرور شما در حال حاضر روی :C چقدر فضای آزاد داره؟ لطفاً Log مرتبط رو بصورت RAR به آپلود سنتر استادبوک آپلود کرده و لینک فایل رو همینجا ثبت کنید.

http://im1.ostadbook.com/image.php?di=PFEF

sadegh alavi گفته...

سلام دوست عزیز با تشکر که جوابمو دادین من روی vmware esxi راه اندازی کردم و الان تقریبا 60 گیگ فضای خالی داره حالا چکار کنم ؟

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز

افشین جان مشکل من حل شد 

حالا به این مشکل خوردم البته فصل 20 MCITP رو کامل مطالعه کردم و همه کارها رو انجام دادم البته متاسفانه من در مورد CA زیاد اطلاعات ندارم

لطفاً اگه میشه راهنماییم کنین مشکلم چیه ؟ ببخشید بقیه اموزش رو کی میزارین چون من دقیقاً تا 18  رو کامل نگاه کردم فقط اینجا گیر کردم .

با تشکر افشین جان شرمنده

آخرین بروز رسانی در 18 آذر, 10:19 بعد از ظهر از sadegh alavi.

لطفاً Log File رو با فرمت RAR به آپلود سنتر استادبوک آپلود کرده و لینک بدین.

مشکل شما از CA و یا انتخاب اسمی متفاوت با اسم Pool بوجود اومده. بعد از بررسی لاگ میتونم کمکتون کنم.

sadegh alavi گفته...

با عرض سلام خدمت شما دوستان عزیز

افشین جان مشکل من حل شد 

حالا به این مشکل خوردم البته فصل 20 MCITP رو کامل مطالعه کردم و همه کارها رو انجام دادم البته متاسفانه من در مورد CA زیاد اطلاعات ندارم

لطفاً اگه میشه راهنماییم کنین مشکلم چیه ؟ ببخشید بقیه اموزش رو کی میزارین چون من دقیقاً تا 18  رو کامل نگاه کردم فقط اینجا گیر کردم .

با تشکر افشین جان شرمنده

آخرین بروز رسانی در 19 آذر, 7:15 قبل از ظهر از افشین ذریه.
تمامی زمان ها +8 است. زمان اکنون 2:05 بعد از ظهر است.
Back To Top