توجه: تاپیک اول آموزش Lync Server (لینک تاپیک اول) با 807 پست و 52 صفحه پرسش و پاسخ بسته شده 
و ادامه پرسش و پاسخ ها به تاپیک دوم
 انتقال یافت، 
لطفاً سوالات خودتون رو در تاپیک دوم (همین تاپیک) ثبت کنید.

با سلام خدمت دوستان عزیز استادبوکی،

بنا به درخواست بسیاری از کاربران در مورد آموزش Microsoft Lync Server ( مایکروسافت لینک سرور ) تصمیم گرفتم این آموزش رو به زبان فارسی و کاملا کاربردی بصورت ویدیویی در اختیار شما عزیزان قرار بدم.

مدت زمان آموزش ویدیوئی  820 دقیقه

مایکروسافت Lync Server چیست؟ 

اگر یک شبکه متوسط و یا بزرگ دارید و خواهان ایجاد سامانه ارتباطات یکپارچه بین کاربران با تجربه ای متفاوت و زیبا هستید، بدون شک مایکروسافت Lync سرور بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

این برنامه کاربردی با ایجاد بستری جذاب، امکان ارتباط کلاینت ها با یکدیگر بصورت چت، تماس صوتی و تصویری، PC to PC و PC to Phone و بالعکس، کنفرانس، انتقال فایل، اشتراک گذاری نرم افزارها و دسکتاپ و بسیاری از امکانات ارتباطی (تحت وب و نسخه کلاینت) را فراهم می کند.

این دوره برای چه کسانی در نظر گرفته شده است؟

مدیران شبکه | طراحان ارتباطات یکپارچه | طراحان و مهندسین شبکه

موارد ضروری برای نصب و راه اندازی مایکروسافت Lync سرور 2013:

Windows Server 2008 R2 و یا Windows Server 2012 R2 | Active Directory Domain Services - AD DS | Active Directory Certificate Services - AD CS

Domain Name System service - DNS | Microsoft SQL Server

توضیحاتی در مورد سرفصل های این دوره و مواردی که یاد خواهید گرفت:

نحوه نصب و راه اندازی MS Lync Server 2013 (شامل تمامی موارد مرتبط با آماده سازی بستر مورد نیاز برای نصب و راه اندازی بدون مشکل Lync)

نحوه راه اندازی Enterprise Voice

Dial Plans | Voice Policies | Routes and Trunk | Voice over IP | VoIP | IP-PBX | PBX | FXS,FXO

راه اندازی Mediation Servers و Gateways

نحوه نصب و راه اندازی Edge Servers و CA Online Responder - OCSP

آشنایی و کار با برنامه های حرفه ای Enterprise Voice

راه اندازی MS Exchange Unified Messaging

کنفرانس: Audio/Video Web Collaboration

Monitoring  و Reporting

طراحی و راه اندازی سرویس های Mobility

راه اندازی و استفاده از Persistent Chat

نحوه مدیریت پهنای باند توسط Call Admission Control

توجه: تمامی آموزش های این دوره بر اساس چندین سناریو واقعی تهیه و تنظیم شده اند.

ویدیوهای این دوره در حال تهیه، ادیت، رندر و آپلود هستند...

قسمت 1 | قسمت 2 | قسمت 3 | قسمت 4 | قسمت 5 | قسمت 6 | قسمت 7 | قسمت 8 | قسمت 9 | قسمت 10

قسمت 11 | قسمت 12 | قسمت 13 | قسمت 14 | قسمت 15 | قسمت 16 | قسمت 17 | قسمت 18 | قسمت 19 | قسمت 20

قسمت 21 | قسمت 22 | قسمت 23 | قسمت 24 | قسمت 25 | قسمت 26 | قسمت 27 | قسمت 28 | قسمت 29 | قسمت 30

قسمت 31 | قسمت 32 | قسمت 33 | قسمت 34

Enterprise Voice > قسمت 35 | قسمت 36 | قسمت 37 قسمت 38| قسمت 39 | قسمت 40| قسمت 41 | قسمت 42

Response Groups < Enterprise Voice > قسمت 43 | قسمت 44 |قسمت 45| قسمت 46

آموزش تکمیلی: نحوه راه اندازی Mobility در مایکروسافت لینک سرور 2013

(این آموزش فقط از طریق بخش Store قابل خرید و دانلود می باشد.)

لینک خرید آموزش Mobility از فروشگاه مجازی استادبوک

نحوه راه اندازی Office WebApp Server - WAC در مایکروسافت لینک 2013

قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم (قابل دسترس برای کاربران VIP)

لینک دانلود فایل تکست استفاده شده در داخل ویدیوها

لینک خرید آموزش WAC از فروشگاه مجازی استادبوک (برای کابرانی که اکانت VIP ندارند.) (در حال آپدیت...)

نحوه راه اندازی Conference در مایکروسافت لینک سرور 2013 و آشنایی با امکانات Web Scheduler, Dialin Access, Conferencing Policy و نحوه کار با امکانات ذکر شده

قسمت اول - قسمت دوم - قسمت سوم - قسمت چهارم - قسمت پنجم (قابل دسترس برای کاربران VIP)

لینک خرید آموزش Conferencing از فروشگاه مجازی استادبوک (برای کابرانی که اکانت VIP ندارند.) (در حال آپدیت...)

لینک دانلود مایکروسافت لینک سرور 2013

لینک دانلود مایکروسافت لینک کلاینت 2013 - 32 بیتی - 64 بیتی

لینک دانلود Windows Management Framework 3.0

لینک دانلود Microsoft .NET Framework 4.5.1 - Offline Installer

لینک دانلود Windows Identity Foundation

لینک دانلود Update for Windows Server 2008 R2 x64 Edition - KB2646886

دستورات مورد نیاز برای نصب Feature های ضروری IIS 7.5 & 8 - قابل استفاده در PowerShell 3.0

Step 1:

Import-Module ServerManager

Step 2 for IIS 7.5:

Add-WindowsFeature Web-Server, Web-Static-Content, Web-Default-Doc, Web-Scripting-Tools, Web-Windows-Auth, Web-Asp-Net, Web-Log-Libraries, Web-Http-Tracing, Web-Stat-Compression, Web-Dyn-Compression, Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Http-Errors, Web-Http-Logging, Web-Net-Ext, Web-Client-Auth, Web-Filtering, Web-Mgmt-Console

Step 2 for IIS 8:

Add-WindowsFeature Web-Server, Web-Static-Content, Web-Default-Doc, Web-Http-Errors, Web-Asp-Net, Web-Net-Ext,Web-ISAPI-Ext, Web-ISAPI-Filter, Web-Http-Logging, Web-Log-Libraries, Web-Request-Monitor, Web-Http-Tracing, Web-Basic-Auth, Web-Windows-Auth, Web-Client-Auth, Web-Filtering, Web-Stat-Compression, Web-Dyn-Compression, NET-Framework-45-Core, NET-WCF-HTTP-Activation45, Web-Asp-Net45, Web-Mgmt-Tools, Web-Scripting-Tools, Web-Mgmt-Console, Web-Mgmt-Compat, Windows-Identity-Foundation, Server-Media-Foundation, BITS -Source D:\sources\sxs

(D:\ = The DVD-ROM which includes Windows Server 2012 Installation DVD or Mounted ISO)

آخرین بروز رسانی در 21 شهر, 1:32 بعد از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

سلام استاد

من وقتی deploy monitoring wizard رو اجرا می کنم خطای ذیل میاد جالب که log هم نمیده و خیلی جستجو کردم هر سایتی نظری میده و چون سیستم زیر بار هست نمیتونم هر راهـ کاری رو روش تست کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

و در صفحه ای که گزارش لود میشه خطای زیر میاد:

The item '/LyncServerReports/Reports Home Page' cannot be found. (rsItemNotFound)

ممنون از شما

آخرین بروز رسانی در 10 دی, 7:33 بعد از ظهر از dariush aslani.

سلام

من در قسمت یوزرها که میخوام کاربری که جزو گروه ادمین هست رو اضافه کنم با حطای

Active Directory operation failed on "PDC......local". You cannot retry this operation: "Insufficient access rights to perform the operation
00002098: SecErr: DSID-03150E47, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0
".You do not have the appropriate permissions to perform this operation in Active Directory. One possible cause is that the Lync Server Control Panel and Remote Windows PowerShell cannot modify users who belong to protected security groups (for example, the Domain Admins group). To manage users in the Domain Admins group, use the Lync Server Management Shell and log on using a Domain Admins account. There are other possible causes. For details, see Lync Server 2010 Help.

مواجه میشم ممنون میشم کمک کنید

سلام، آقای روحانی توی پست های تاپیک اول سوالی مشابه ثبت شده و من جواب کاملی برای رفع مشکل ارائه دادم، لطفاً توی این لینک، پست های شماره 415 و 416 رو مطالعه کنید.

سلام

من در قسمت یوزرها که میخوام کاربری که جزو گروه ادمین هست رو اضافه کنم با حطای

Active Directory operation failed on "PDC......local". You cannot retry this operation: "Insufficient access rights to perform the operation
00002098: SecErr: DSID-03150E47, problem 4003 (INSUFF_ACCESS_RIGHTS), data 0
".You do not have the appropriate permissions to perform this operation in Active Directory. One possible cause is that the Lync Server Control Panel and Remote Windows PowerShell cannot modify users who belong to protected security groups (for example, the Domain Admins group). To manage users in the Domain Admins group, use the Lync Server Management Shell and log on using a Domain Admins account. There are other possible causes. For details, see Lync Server 2010 Help.

مواجه میشم ممنون میشم کمک کنید

آخرین بروز رسانی در 13 دی, 6:07 بعد از ظهر از افشین ذریه.

استاد تشکر ولی من اینو اصلا نه متوجه شدم و نه پیداش کردم

. سپس با استفاده از Advanced Features AD گزینه Include Inheritable Permission from this object`s parent رو در قسمت Advanced Security اکانت مورد نظر فعال کنید.

Afshin Zorrieh گفته...

سلام، آقای روحانی توی پست های تاپیک اول سوالی مشابه ثبت شده و من جواب کاملی برای رفع مشکل ارائه دادم، لطفاً توی این لینک، پست های شماره 415 و 416 رو مطالعه کنید.

آقای روحانی به تصاویر زیر توجه کنید:

استاد تشکر ولی من اینو اصلا نه متوجه شدم و نه پیداش کردم

. سپس با استفاده از Advanced Features AD گزینه Include Inheritable Permission from this object`s parent رو در قسمت Advanced Security اکانت مورد نظر فعال کنید.

با سلام

من برای mediation server می خواهم یک سرور جداگانه در نظر بگیرم روی این سرور باید چه مواردی را نصب داشته باشم؟

سلام استاد

برای رکورد و ذخیره کردن voice تو لینک سرور ،آیا خود لینک قابلیت داره؟یا نرم افزاری می شناسید برای این کار؟

ممنون از لطف شما

سلام استاد

می خواستم بدونم برای client های خارجی Online Responder  حتما نیاز است؟ 

در حالتی که کلاینت های خارجی با V*P-N وصل میشوند.

سلام، آقای نسیمی‌راد راه‌اندازی Online Responder کار سختی نیست لذا توصیه میکنم حتما این سرویس رو پیاده سازی کنید. لینک آموزش

سلام استاد

می خواستم بدونم برای client های خارجی Online Responder  حتما نیاز است؟ 

در حالتی که کلاینت های خارجی با V*P-N وصل میشوند.

سلام استاد

در پست 55  درباره درج تصویر پروفایل  توضیحاتی  داده اید در قسمت نصب  code two فایل مورد  دارای پاسورد می باشد 

لطفا راهنمائی فرمائید

نوشته شده توسط افشین ذریه: پسورد تمامی فایل‌های استادبوک www.ostadbook.com هست. (راهنمای وب سایت رو مطالعه کنید!)

آخرین بروز رسانی در 16 دی, 4:23 بعد از ظهر از Afshin Zorrieh.

داخل سازمان یک دستگاه سانترال پاناسونیک kx-tes824 هست که روش 24 خط داخلی داریم و هشت عدد خط شهری

حالا با توجه به این سانترال بخوام یک گت وی ویپ بگیرم و با لینک سرور ارتباط برقرار کنم چی پیشنهاد میکنید؟

سلام استاد

در بحث enterprise voice من از شبکه pstn می تونم با lync ارتباط برقرار کنم ولی از اینور نمی تونم با بیرون تماس بگیرم  وقتی هم زنگ می زنم ، تو trace سیستم asteriskام که نگاه می کنم اصلا انگار هیچ packetای روی trunkام نمی آد وقتی به بیرون زنگ می زنم.  می شه لطف کنید راهنمایی کنید.

سلام، خانم ریاضی با اطلاعاتی که دادین هیچ کمکی نمیتونم بکنم! شما خودتون رو بذارید جای من، نه نحوه برقراری ترانک بین استریسک و لینک رو توضیح دادین نه در مورد Inbound/Outbound Routes چیزی نوشتین و همینطور در مورد Voice Route های لینک نیز چیزی نگفتین و حتی اشاره نکردین که آیا از OOH323 استفاده کردین یا خیر.

موقع ثبت سوال، اطلاعات کامل ارائه بدین تا بتونیم کمک کنیم.

سلام استاد

در بحث enterprise voice من از شبکه pstn می تونم با lync ارتباط برقرار کنم ولی از اینور نمی تونم با بیرون تماس بگیرم  وقتی هم زنگ می زنم ، تو trace سیستم asteriskام که نگاه می کنم اصلا انگار هیچ packetای روی trunkام نمی آد وقتی به بیرون زنگ می زنم.  می شه لطف کنید راهنمایی کنید.

مشکل را حل کردم. در قسمت calling number translation rules یک pattern اضافه کردم، در سمت lync server. 

یک سوال دیگه  وقتی با client های موبایل تماس می گیرم به محض اینکه تماس را پاسخ می دهم، ارتباط قطع می شه.

سلام استاد

آخرین بروز رسانی در 21 دی, 3:15 بعد از ظهر از Afshin Zorrieh.
تمامی زمان ها +8 است. زمان اکنون 12:32 بعد از ظهر است.
Back To Top