لینک ثبت نظر در مورد استادبوک

لینک صفحه نصب تولبار الکسا

راهنمای نحوه مشاهده رتبه وب سایت ها

راهنمای نصب تولبار Alexa و آشنائی با امکانات آن

راهنمای ثبت نام و ثبت نظر در الکسا

توضیحاتی در مورد وب سایت الکسا

الکسا اینترنت (به انگلیسی: Alexa Internet)‏ یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ آمازون می‌باشد. الکسا در آوریل سال ۱۹۹۶ کار خود را آغاز کرد و روز به روز دامنه خدمات و فعالیت خود در سطح اینترنت را گسترش داد و امروزه بعنوان یک منبع مفید از داده‌های وبگاه‌های اینترنتی شناخته می‌شود و می‌توان گفت امتیاز الکسا بعد از پیج رنک گوگل، برای صاحبان سایت‌ها اهمیت زیادی دارد.

خدمات وب سایت الکسا را می‌توان در ۵ دسته اصلی دسته بندی نمود:

• وب‌ سایتهای برتر (Top Sites):

در این قسمت وب‌گاه‌های پربازدید نمایش داده خواهد شد. برای نمایش وب‌گاه‌های پربازدید از ۳ نوع فـ..تر استفاده می‌شود: جهانی، کشوری و بر پایه موضوع خاص

• مشخصات وب‌ سایت ها (Site Info):

الکسا طیف گسترده‌ای از داده‌های دقیق برای هر وب‌گاه را دارا می‌باشد.

• واتز ها**ت (What’s H*o**t):

این قسمت صفحات معروف اینترنت را نشان می‌دهد و هر ۵ دقیقه به روز می‌شود.

• نوارابزار الکسا (The Alexa Toolbar):

نوارابزار شناخته شده الکسا که تمام خدمات وب‌گاه الکسا را به راحتی در اختیار می‌گذارد.

• برای دارندگان وب‌ سایت ها (For Site Owners):

در این قسمت صاحبان وبگاه‌ها میتوانند داده‌های وب‌ سایت خود را در الکسا وارد نمایند و یا ویرایش کنند.

مهمترین قسمت الکسا رتبه بندی وب‌ سایت ها بر اساس میزان بازدید است. در این رتبه بندی موارد زیادی تاثیرگذار هستند

بطور مثال تعداد بازدیدهای وب سایت، بروزرسانی های آن و نظرات کاربران، از جمله موارد مهم می باشند.

منبع: ویکیپدیا

آخرین بروز رسانی در 30 دی, 4:33 بعد از ظهر از افشین ذریه.
افشین ذریه - موسس و مدیر استادبوک

چهار راه ساده و موثر برای کاهش رتبه الکسا + یک هشدار

Alexa نامی است که مطمئنا تابحال شنیده اید؛ شرکتی زیرمجموعه Amazon.com که بالغ بر ۳۰ میلیون وبسایت را از نظر شهرت، میزان بازدید و نحوه انتشار مطلب، رتبه بندی می کند. در نوشته اخیر شما را با ۴ روش ساده و موثر و مهم تر از همه بدون ریسک آشنا می کنیم؛ ابتدا در صورتی که تابحال گزارش های سایت الکسا در مورد وبلاگ  و یا وبسایت خود را با دقت بررسی نکرده اید پیشنهاد می کنیم به Alexa.com سری زده و سیر حرکت وبسایت خود در چند ماهه اخیر را به دقت مشاهده نمایید..

چهار راه ساده و موثر برای کاهش رتبه الکسا + یک هشدار

1. بازدید خود را افزایش دهید

یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، این است که مطمئن شوید بازدید بالایی دارید. تحقیقات نشان داده است، یکی از مهم ترین فاکتورها در تعیین رنک الکسا میزان بازدید شماست؛ در یک بازه زمانی تعداد افراد بیشتری سایت شما را مشاهده می کنند، ینابراین رنک الکسای بهتری نیز خواهید داشت.

2. در دیگر وبسایت ها مطلب بنویسید

الکسا عاشق سایت های مرجع است و قطعا شما نیز مانند الکسا می دانید چگونه سایتهای مرجع را پیدا کنید، آفرین! از روی تعداد لینکهایی که بقیه به آن وبسایت داده اند. البته در اینجا شاید به دلیل مقوله تبادل لینک دوطرفه، خرید و فروش بک لینک و … نتوان به سادگی وبسایت مرجع و با ارزش را پیدا کرد. اما الکسا علاوه بر تعداد بک لینکها، کیفیت آنها را نیز مدنظر قرار می دهد. یعنی تعداد بک لینکهای بیشتر، همراه با لینک های با کیفیت بالاتر، رتبه بهتر در موتورهای جستجو و رتبه بهتر الکسا را نتیجه خواهد داد.

و اکنون راههای افزایش بک لینک؛

- مطالب خوب و منحصر به فرد منتشر کنید، تا دیگران نیز مطالب شما را در وبسایت خود قرار دهند. علاوه بر آن هنگام کپی کردن مطالب دیگران کپی رایت را رعایت کرده و منبع را ذکر کنید تا بقیه نیز هنگام کپی کردن از شما همین کار را انجام دهند. یادتان باشد؛ کپی نکنیم تا کپی نکنند!

- در وبسایت هایی که نویسنده مهمان می پذیرند عضو شده و مطالب مفید ارسال کنید.

- در بسیاری از فروم ها می توانید پایین مطالب خود، امضای تان را همراه با لینک خود درج کنید! در این فروم ها (ترجیحا مرتبط با موضوع سایت تان) عضو شده، سوال بپرسید، به سوالات دیگر اعضا جواب بدهید، و طبیعتا برای اینکه نتیجه برعکس نگیرید اسپم ارسال نکنید.

- دیدگاه خود را در وبسایت های مختلف ثبت کرده و به سادگی یک لینک رایگان برای سایت خود ایجاد کنید! حتی می توانید به دیدگاه های دیگران در مورد یک مطلب پاسخ دهید.

- هرچند که ما علاقه ای به انجام این کار نداریم اما شاید شما مایل باشید از سایت های با رنک بالا، بک لینک بخرید 

3. ننوشتن بهتر از سالی یک بار نوشتن

یک سایت معتبر و ارزشمند به صورت مداوم بروزرسانی می شود. اگر دوست دارید سایت شما توسط الکسا دیده شود، راهی جز انتشار مطالب خوب و منحصر به فرد و مهم تر از همه به صورت منظم ندارید.

انتشار تنها چند مطلب در ماه کافی نیست؛ برای بهبود رنک الکسا لازم دارید از هر فرصتی برای انتشار مطالب با کیفیت و کاربرپسند استفاده کنید. اگر بگردید می توانید سایتهای بسیاری پیدا کنید که دارای رتبه الکسا نسبتا خوبی بوده اند اما به دلیل غافل شدن از انتشار مطالب جدید، در مدتی کوتاه، رتبه الکسا آنها افزایش چشمگیری یافته است؛ البته اگر خود شما گرفتار چنین اشتباهی نشده باشید.

4. محتوای منحصر به فرد داشته باشید

منظور از منحصر به فرد بودن مطلب تنها کپی نکردن آن نیست؛ بلکه باید مطمئن باشید که نوشته شما از دید بازدیدکنندگان تان مفید ارزیابی می شود. چیزهایی بنویسید که دیگران نمی نویسند! کاری کنید که بازدیدکنندگان تان در مورد وبسایت شما با دیگر دوستانشان صحبت کنند! اگر مطلب مفیدی داشته باشید قطعا آنجاست که شبکه های اجتماعی نیز به کمک شما خواهند آمد تا بازدید مطالب شما بیشتر و بیشتر شود! پس منحصر به فرد باشید!

5. بازدید کنندگان تان را از دست ندهید

آیا بازدید کننده ای که نتوانسته است از یک سایت استفاده مفیدی ببرد باز هم به آنجا برمی گردد؟! اگر بگوییم بله، کمی خوشبینانه نظر داده ایم. درست است که شاید بخش اعظمی از بازدید وبسایت شما از طریق موتورهای جستجو خصوصا گوگل تامین می شود اما اگر همین بازدید کنندگان مجددا به سایت شما بازگردند قطعا رتبه شما در الکسا بهبود خواهد یافت، چون بازدید کنندگان تنها به سایتی برمی گردند که دارای محتوای مفید و با ارزشی باشد و الکسا نیز به خوبی به این موضوع آگاه است.

اندکی هشدار :

اگر بگوییم نرم افزار و یا اسکریپتی برای بهبود رنک الکسا وجود ندارد، قطعا حرف درستی نزده ایم، اما هرگز شما را به استفاده از آن تشویق نمی کنیم.

چرا؟

چون برای داشتن الکسای خوب، هیچ راهـ کاری بهتر و بادوام تر از تولید محتوای خوب برای کاربران نیست؛ کافی است در مورد این مطلب اندکی فکر کنید:

به نظر شما Google رتبه یک الکساست چون از نرم افزارهای افزایش بازدید برای پر کردن اینترنت با اسپم استفاده می کند؟ نه! رتبه گوگل یک است چون سرویس های ارزشمندی برای کاربرانش فراهم کرده است؛

گوگل تنها یک مثال است؛ شبکه اجتماعی فـیـ..بوک F......k ، شبکه اشتراک گذاری ویدیو Y.....be ، سایت Yahoo و بسیاری از سایت های دیگر که در صدر رتبه بندی الکسا هستند دارای شرایط مشابهی هستند.

نتیجه گیری : سعی نکنید رتبه الکسا سایت خود را یک شبه کاهش دهید، چون چنین راهی پیدا نمی کنید (حداقل رایگان  ) ؛ پس تنها به فکر انتشار منظم و هدفمند مطالب خوب و منحصر به فرد باشید و همواره تغییرات وبسایت خود را در الکسا و گوگل وبمستر تولز بررسی کنید تا مطمئن باشید که در حال قدم برداشتن در مسیر درست هستید؛

منبع 66دانلود.

آخرین بروز رسانی در 24 بهم, 3:53 قبل از ظهر از Farhad Alavei.

لینک منبع رو نیز بصورت Hyper-link اضافه کنید تا حق کسی که این متن رو نوشته ضایع نشه. ممنون

آخرین بروز رسانی در 24 بهم, 3:50 قبل از ظهر از افشین ذریه.
Afshin Zorrieh گفته...

لینک منبع رو نیز بصورت Hyper-link اضافه کنید تا حق کسی که این متن رو نوشته ضایع نشه. ممنون

اطاعت امر شد مهندس

با سلام

من تو سایت السکا ثبت نام کردم و یه تاییدیه با ایمیلم اومده که ازم پسورد میخواد اما هر پسوردی که میدم هیچ تاثیری نداره و بعد که میخوام به السکا لاگین کنم نمیشه و ایمیلم و پسوردی که مثلا ست کرده بودم رو که میزنم همچین پیغامی میده .

Incorrect username/password.
(Your email and password are case sensitive.)

اگر راهنمایی کنید ممنون میشم و میتونم به وظیفه خودم عمل کنم .

سلام

بهنگام ثبت نام توی Username و یا Password از حروف بزرگ و کوچک استفاده کردین و موقع لاگین این حالت رو رعایت نمیکنین.

Forgot Password رو کلیک کنید تا لینک Reset Password براتون ارسال بشه.

Afshin Zorrieh گفته...

سلام

بهنگام ثبت نام توی Username و یا Password از حروف بزرگ و کوچک استفاده کردین و موقع لاگین این حالت رو رعایت نمیکنین.

Forgot Password رو کلیک کنید تا لینک Reset Password براتون ارسال بشه.

استاد ریست هم که مینکم باز نمیشه ، این پیغام رو میده

Oops!

There was an error on the site. Please visit the password reset page and resubmit your email address to try again.

که بایستی از دوباره پسورد بدیم.

استاد تو السکا دادم پسورد استاندار خاصی داره؟

میشه مثال بزنید که تو reset pass و verify pass چی وارد کنم؟

همه نوع پسورد تست کردم نشد :-(

وارد صفحه Reset Password بشین و ایمیلی که بهنگام ثبت نام ارائه دادین رو ثبت کنین. مراحل ریست پسورد براتون ایمیل میشه.

برای ورود به الکسا باید نام کاربری رو بصورت ایمیل و پسوردتون رو بنویسین و لاگین کنین. حواستون باشه زبان روی فارسی نباشه.

برای ست کردن پسورد در الکسا فرمت خاصی مد نظر نیست.

Afshin Zorrieh گفته...

وارد صفحه Reset Password بشین و ایمیلی که بهنگام ثبت نام ارائه دادین رو ثبت کنین. مراحل ریست پسورد براتون ایمیل میشه.

برای ورود به الکسا باید نام کاربری رو بصورت ایمیل و پسوردتون رو بنویسین و لاگین کنین. حواستون باشه زبان روی فارسی نباشه.

برای ست کردن پسورد در الکسا فرمت خاصی مد نظر نیست.

استاد همه جوره که فکرش رو کننید تست کرده بودم اما نشد ، واقعا ناراحت بودم میگفتم از بی سوادی که نمیشه .

الان یه بار دیگه از اول ثبت نام کردم همه چیز رو از صفر طبق روال قبل انجام دادم این بار شد .

واقعا گیج شدم آخه هر دو سری همون user , همون pass رو دادم .

در هر صورت خوشحالم که لاگین شد و میتونم یکی از کوچکترین وظایف نسبت به استاد بوک رو انجام بدم .

ممنون از راهنمایی هاتون

تمامی زمان ها +8 است. زمان اکنون 7:17 بعد از ظهر است.
Back To Top