راهنمای وب سایت استادبوک
برای مشاهده راهنمای کامل هر بخش،  روی علامت + کلیک کنید. 
نام و نام خانوادگی انگلیسی از بالای وب سایت وارد بخش Account شده و روی Account Settings کلیک کنید.
نام و نام خانوادگی فارسی از بالای وب سایت وارد بخش Profile شده و روی Edit Profile کلیک کنید. اطلاعات لازم را در بخش About Me > Persian Name & Last Name وارد کنید.
پرسش و پاسخ سوالات و اشکالات خود را از بخش پرسش و پاسخ، با عنوانی کوتاه و مرتبط در دسته بندی های مشخص شده ارسال کنید.جهت کسب اطلاعات بیشتر روی + کلیک کنید.
آپلود تصاویر آموزشی برای ارسال تصاویر آموزشی (حداکثر عرض تصویر: 700 پیکسل) و نمایش آن در داخل پست های خود، از بخش آپلود تصاویر استفاده کنید.
نمایش تصاویر در داخل مطالب پس از آپلود تصویر در بخش مرتبط، Direct Link ارائه داده شده توسط وب سایت را در داخل مطالب خود با استفاده از ابزار ثبت کنید.
آپلود ویدیو آموزشی ویدیوهای آموزشی خود را از بخش Video که در منوی اصلی بالای وب سایت واقع شده، ارسال کنید. (ویدیوهای ارسال شده، پس از بررسی محتوا، تائید خواهند شد)
آپلود فایل آموزشی فایل های خود را بصورت RAR و یا ZIP فشرده کرده و سپس با تنظیم پسورد www.ostadbook.com بر روی فایل ها، آنها را از طریق آپلود سنتر آمریکا، آپلود کنید.
مشاهده و دانلود ویدیوهای آموزشی برای مشاهده ویدیوهای آموزشی باید فلش پلیر مناسب روی سیستم عامل شما نصب شده باشد. برای دانلود ویدیوهای آموزشی و دریافت توضیحات بیشتر روی علامت + روبرو کلیک کنید.
دانلود از فایل سرور آمریکا با مراجعه به لینک های ارائه داده شده توسط کاربران، فایل مورد نظر خود را دانلود کنید. فایل سنتر آمریکا با آدرس dl1.ostadbook.com فعالیت می کند.
لینک دهی به سایر وب سایت ها ارائه لینک سایر وب سایت ها در استادبوک فقط با استفاده از کوتاه کننده لینک امکانپذیر و مجاز است.
نمایش یک لینک در داخل مطالب برای ارائه لینک در داخل مطالب خود، ابتدا بخشی از متن را انتخاب کرده و سپس با استفاده از ابزار لینک خود را درج کرده و Open link in a new windows را انتخاب کنید.
لینک یادآوری - گزارش در زیر تمامی نوشته ها، تاپیک ها، پست ها، کامنت ها و ویدیوها لینکی با نام یاداوری/گزارش (Report) تعبیه شده است که برای یادآوری یک موضوع و یا گزارش تخلف میتوانید از این قسمت استفاده کنید.
دسترسی به مباحث مختلف برای دسترسی سریع به مباحث آموزشی استادبوک، از منوهای بالای وب سایت استفاده کنید.
دسترسی به دوره های آموزشی از طریق منوهای بالای وب سایت، دوره های استاندارد آموزشی قابل دسترسی هستند.
جستجوی مطالب برای جستجوی مطالب وب سایت، کلمه کلیدی خود را بصورت فارسی و یا انگلیسی در محل جستجو که در بالای وب سایت قرار گرفته، تایپ کنید.
کار با وب سایت الکسا برای مشاهده رتبه استادبوک در ایران و دنیا و همچنین ثبت نظر خود،  وارد وب سایت www.alexa.com شده و آدرس ostadbook.com را جستجو کنید.
تبلیغات در استادبوک برای ثبت تبلیغ بصورت صفحه اختصاصی و لیستینگ در بخش کسب و کار، از طریق اطلاعات زیر با ما تماس حاصل فرمائید.
www.ostadbook.tel
 
ورود به وب سایت اصلی استادبوک
آپلود سنتر فایل | آپلود سنتر تصاویر | کوتاه کننده لینک
فروم های آموزشی | ویدیوهای آموزشی | صفحات اختصاصی | پرسش و پاسخ
امیدواریم اوقات آموزشی خوشی را در استادبوک سپری کنید.